پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

اثرات ورزش بر پوست و زیبایی

فعالیت‌های فیزیکی تاثیرات مثبتی روی قلب، ریه و ماهیچه‌ها دارند و موجب سلامت عمومی بدن، فرم دهی‌ و تناسب اندام می‌‌شود, همچنین ورزش تاثیرات شگفت انگیزی روی پوست که بزرگ‌ترین بافت بدن محسوب می‌‌شود را دارد.

هر نوع فعالیت ورزشی درست که باعث افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی بهتر شود می‌‌تواند روی سلامت پوست تأثیرگذار باشد. ورزش منظم و صحیح باعث تسریع عمل دفع سموم و مواد زائد از بدن می‌‌شود، که این سموم از عوامل مهم در به وجود آمدن جوش و آکنه هستند.

ورزش کردن تولید کلاژن را در بدن افزایش می‌‌دهد و این امر مانع از چین و چروک‌های اضافی و خطوط روی پوست می‌‌شود, همچنین از به وجود آمدن خال‌های پوستی‌ که با افزایش سن و تماس مستقیم با نور آفتاب و تجمع مواد اکسیدانی ایجاد می‌‌شود جلوگیری می‌‌کند.

انجام فعالیت‌های ورزشی میزان ترشح هورمون‌های مردانه را کنترل می‌‌کند که این امر باعث شفافیت پوست و کاهش ریزش مو می‌‌شود.

طبق تحقیقات انجام شده، ورزش‌های هوازی مانند ایروبیک، دویدن، رقص، فیتنس، دوچرخه سواری‌ و پیاده روی که باعث تعریق زیاد می‌‌شوند و همچنین ورزش‌هایی‌ مثل یوگا و پیلاتس که باعث کاهش استرس می‌‌شوند، مفید تر هستند و اثر فوق العاده‌ای روی پوست می‌‌گذارند.

در این زمینه شنا نیز از بهترین ورزش هاست، زیرا باعث باز شدن منافذ پوست می‌‌شود و با دوش گرفتن بعد از آن، چربی‌‌ها و سموم از بدن دور می‌‌شوند.

برای سلامت بیشتر پوست، هیدراته کردن یا آب رسانی به پوست هنگام ورزش بسیار مفید است. سعی‌ کنید قبل و در حین ورزش آب کافی‌ بنوشید زیرا آب باعث خون رسانی بهتر به پوست می‌‌گردد. حتما قبل از ورزش پوست خود را کامل تمیز کنید و هرگز هنگام تمرین از لوازم آرایش استفاده نکنید، زیرا همانطور که اشاره شد, منافذ پوست هنگام ورزش باز می‌‌شوند و این عمل باعث جذب مواد شیمیایی از طریق پوست به بدن می‌‌گردد.

توصیه می‌‌شود بین ساعات ۱۰صبح تا ۴ بعدالظهر در هوای آزاد ورزش نکنید، زیرا آفتاب شدید باعث پیری زودرس پوست می‌‌شود, ولی‌ اگر شرایط دیگری محیا نشد، حتما از لباس‌های پوشیده، کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده کنید.

در نهایت ورزش‌های مخصوص صورت نیز, هفته ای ٢ تا ٣ بار به سلامت پوست شما کمک بسیاری میکند.

گردآورنده هنگامه صبری - ۹۳/۰۹/۲۳
چطور بود؟

عالی
۶۳ %

باحال
۲۵ %

...اِی
۵ %

!نُچ
۵ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم