پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

سارا پالی از بازیگری تا کارگردانی

سارا پالی (Sarah Polley) بازیگر و کارگردان موفق متولد ۱۹۷۹ می باشد که به فعالیت های سیاسی و ابتکار منحصر به فردش در به نمایش کشیدن کشمکش ها و زخم های زنان جوان، معروف است. او در حال حاضر یکی از دوست‌داشتنی ترین و پر طرفدارترین فیلمسازان سینمای مستقل در بین منتقدان سینماست.

او از خانواده‌ای وابسته به دنیای فیلم می آید. مادر او دین پالی و پدرش مایکل پالی هنرپیشه بودند. سارا هنرپیشگی را به اصرار زیاد خودش و به کمک مادرش در سن ۴ سالگی شروع کرد. در سن ۹ سالگی به عنوان نقش اول در فیلم ادونچر اف بَرن مونچهازِن” (The Adventures Of Baron Munchasen) بازی کرد. شخصیت تک گرای وی در سن ۱۲ سالگی شروع به شکل گیری می کند تا جایی که در یکی از کنفرانس های دیسنی با لباسی که بر تن کرد اعتصاب خود را به وضوح بر علیه جنگ آمریکا و عراق به همگان نشان داد. در سن ۱۴ سالگی خانه و همچنین بازیگری را ترک گفت تا بر فعالیت های سیاسی اش بیشتر تمرکز کند. در سال ۱۹۹۵ در اثر اصابت آرنج پلیس ضدّ شورش دندان هایش خرد می شوند . او به دلیل نیش و کنایه های دیگر فعالان سیاسی بخاطر شهرتش موقتاً مشغولیت خود را در زمینه سیاست کم کرد و  در سال ۱۹۹۶ به دنیای فیلم بازگشت.

Sarah Polley

©PHOTO: www.Listal.com

پالی شرکت در بسیاری از فیلم های هالیوود از جمله آلموست فموس” (Almost Famous) را رد کرد چرا که به دنیای ماشینی هالیوود اعتقادی ندارد و ترجیحاً در سینمای مستقل فعالیت می کند. او در سال ۲۰۰۶ یعنی در سن ۲۷ سالگی برای اولین بار در پشت دوربین قرار گرفت تا با کارگردانی فوق العاده خود در فیلم اوِی فرام هِر” (Away From Her) خود و بازیگر فیلمش یعنی جولی کریستی” (Julie Christie) را به عنوان بهترین بازیگر زن و بهترین نویسندگی تا نامزدی اسکار بکشاند.


در فیلم دومش تیک دیس والتس” (Take This Waltz) پالی با داستان سرایی مدرن خود به زیبایی، دنیای یک انسان افسرده را به نمایش می کشد و از تماشاگران دعوت می کند که دنیا را با این چشم تجربه کنند. او با همه چیز دادن به شخصیتی که احساس تهی بودن درونی می کند، فیلمی بیدار کننده با پیامی حاوی اینکه عشق و جلا درمان افسردگی نیستند می سازد. “تیک دیس والتسفیلمیست با داستانی کم زرق و برق و به طرز پر تشویشی آرام و البته با اتمامی منحصر به فرد.


مستند بعدی سارا پالی استُریز وی ِتل” (Stories We Tell) پیرامون زندگی شخصی وی و مادرش شکل می گیرد. مادری که ۲۳ سال پیش از دنیا رفته ولی ممکن است رابطه نامشروعی را مرتکب شده باشد که باعث بوجود آمدن سارا شده است. در این مستند هیچ ابهام و موضوع دو پهلویی وجود ندارد و پالی به زیبایی مخاطب را وارد داستانی خصوصی خویش می کند که تمامی زوایای آن به هم گره خورده اند.


و بالاخره چندی پیش جان گرین” (John Green) رمان نویسی که برای نوشتن نخستین کتابش، لوکینگ فُر آلاسکا” (Looking For Alaska) در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه شد، در صفحه توییتر خود اعلام کرد که سارا پالی رمانش را کارگردانی خواهد کرد.

ما نیز بی صبرانه منتظر این اثر خواهیم بود.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۸/۱۸
چطور بود؟

عالی
۷۰ %

باحال
۰ %

...اِی
۳۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم