پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

تکنیک، مهارت، تاریخ و احساس، همه در یک اثر هنری

ادرین گنی (Adrian Ghenieنقاشیست ساکن برلین که در سال ۲۰۰۷ از رومانی مهاجرت کرد. پدر او دندانپزشک و همچنین یکی از اعزای مخفی پلیس بود که این مسئله بعدها تاٌثیر شگرفی بر روی کارهای او گذاشت.

برای این هنرمند رمانیایی فیلم نقش مهمی را در زمینه رسیدن به آثار پایانیش بازی میکند و این مسئله به خوبی در نقاشی های پر تنش او حس می شود. افکت های که گنی در کارهایش برای تأثیر گذاری روی بیننده به کار می برد، یادآور احساسات عمیق و عاطفی در بدو شکل گیری سینماست. آثار گنی به طرزی نا معمول و غریب، بیننده را به قدم زدن بر روی خیابان های تاریخ دعوت می کنند.

موضوعاتی مانند جبر، تبعید و مهاجرت در کارهای گنی بخش چشمگیری را به خود اختصاص می دهد. ترسیم دندان پزشکان، شکنجه های دوره هلوکاست و صورت های وصله پینه شده از بافت های مختلف، که بطرز بیرحمانه ای نمایانگر لایه های فرسوده شده پوست در دوره های مختلف سنی هستند، جزء مشخصات کاری اوست. شرح حکایاتی که دیدن آنها از هر دریچه دیگری میتواند بسیار آزار دهنده باشد.

گنی برای خلق آثارش تنها به روش های سنتی مانند استفاده از قلمو بسنده نکرده و با استفاده از چاقو، تیغ، انواع شابلون و ابزار مختلف دیگر، آثاری منحصر بفرد را به عرصهٔ هنر هدیه می دهد.

ادرین گنی با ۳۴ سال سن کارهای خود را در سراسر دنیا از جمله انگلستان، آلمان، بلژیک، فرانسه، سویس و آمریکا به نمایش گذاشته است. همچنین موزه های مختلف به کرات آثار او را بازنگری و در معرض نمایش عموم قرار داده اند. او یکی از معتبرترین هنرمندان معاصر است که پیام های تاریخی و روزمره زندگی را به زیباترین شکل ممکن به تماشاگرانش انتقال میدهد، که گویی برای همیشه در ذهن حک می شوند.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۹/۰۴
چطور بود؟

عالی
۶۵ %

باحال
۲۴ %

...اِی
۳ %

!نُچ
۶ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم