پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

من خودم هستم

معمولاً یک فرد متفاوت کمتر در جامعه حمایت می شود، چرا که دیگران علاقه ندارند عقاید، رفتارها و حتی طرز لباس پوشیدن هایی، جز آنچه به آن‌ خو گرفته اند را قبول کنند. برای بسیاری حس هنجار شکنی و تغییر، تهدیدی است به عادت هایی که زندگی‌ را بر طبق آن ساخته و پیش برده‌اند. به همین دلیل فردی که دیگران او را با چشم «متفاوت» می نگرند، در اجتماع با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. او ممکن است بخاطر دست و پنجه نرم کردن‌های تکراری و مداوم با اجتماع، با زیر سوال بردن خود تبدیل به انسانی‌ گوشه‌گیر گردددر حالیکه اگر خودمان را دوست داشته باشیم و به ماهیت خود وفادار بمانیم متفاوت بودن, می تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. چند روش زیر کمک می‌کند تا به بهترین نحو وجود و ماهیت خود را باور کنیم.

۱. متفاوت بودن خود را پذیرفته و دوست داشته باشید: هر چند همرنگ جماعت نبودن می تواند مشکل ساز باشد، امّا این بدان معناست که شما انتخاب کرده اید تا بر طبق شرایط و ارزش‌های خود زندگی‌ کنید. شما انسان جالبی‌ هستید چرا که اندیشه ها و عقاید متداول جامعه را تنها به این دلیل که دیگران آن‌ را می‌پسندند برای خود نمی پذیریدمتفاوت بودن یعنی‌ شجاع بودن، یعنی‌ با محدودیت‌ها راحت نبودن و از ناشناخته ها نترسیدن. شما با شجاعتی که دارید بیشتر از دیگران به پیشواز تجربه‌ها می‌روید و آماده اید که دنیا را کاوش کنید.

۲. دوست خود باشید: به عنوان یک انسان متفاوت ممکن است حتی در شلوغ‌ترین مکان ها احساس کنید با دیگران ارتباط برقرار نمی‌کنید که این کاملاً امری طبیعی است.سعی‌ کنید دوست خود باشید و از وجود خود لذت ببریددر لحظه زندگی‌ کنید و اعتماد به نفس داشته باشیدوقتی بجای ضعف، از خود اعتماد به نفس نشان می دهید، دیگران نیز می دانند که زندگی‌ شما وابسته به عقاید و نظریاتشان نمی باشد.

۳. برای دیگران الگو باشید: شما تنها نیستید.انسانها متفاوت به دنیا می‌آیند اما این بایدها و نباید‌ها است که ما را شبیه به هم می‌کند. اگر شما با شجاعت، خود را پذیرا باشید و اعتماد به نفس داشته باشید، الگویی می شوید برای کسانی که می خواهند متفاوت باشند و آزادانه ارزش‌های خود را سرمشق زندگی‌ قرار دهند. همیشه کسانی‌ وجود دارند که زیبایی‌ را در تفاوت‌ها می‌بینند و با حمایت های خود به دایره دوستان واقعی‌ شما می پیوندند.

۴. تفاوت‌های خود را تبدیل به مزیت کنید: شما نه تنها انسان متفاوتی هستید بلکه با تفاوت خود تنوع ایجاد می‌کنید. فقط تصور کنید اگر همه در یک گروه کاری باهم متفاوت بودند چقدر ایده ها، خلاقیت‌ها و راه حل‌های گوناگون ارائه داده می شد. کسانی‌ که با هم متفاوتند اطلاعات و تجارب گوناگونتری را نسبت به انسانهایی‌ با طرز فکر یکسان خلق می کنند. دنیای رنگارنگ و متنوعی را فرض کنید که همگان در چهارچوبی انسانی به ارزش‌ها و تفاوت‌های خود و دیگران احترام می گذارند. این دنیا از خود ما شروع می شود.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۹/۱۵
چطور بود؟

عالی
۷۷ %

باحال
۱۶ %

...اِی
۳ %

!نُچ
۲ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم