پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

هنر خیابانی، گذرگاهی برای آزادی‌های بیان برُندو

وقتی‌ صحبت از گرافیتی می شود اکثر مردم به کلمات بزرگ کشیده شده روی دیوار‌ها و یا شابلون های اسپری شده که معمولاً با پیامی سیاسی همراه هستند فکر می کنند. ولی‌ به تازگی در گوشه کنار دنیا سیر گسترده ای‌ از هنرمندان با سبک های متفاوت خود ترجیحاً دیوارهای خیابان را جایگزین بوم کرده‌اند و به گرافیتی تنوع و معانی مختلفی بخشیده اند.

از جمله این هنرمندان می توان به گُنزالو بُرندو“Gonzalo Borondo”معروف به Borondoاشاره کرد. برندو هنرمندی اسپانیایی متولد سال ۱۹۸۹ می‌باشد که فعالیت خود را در زمینه هنر خیابانی، از سال ۲۰۰۳ آغاز کرده است. او که هم اکنون ساکن انگلیس است به غیر از کارموزی با نقاشان سبک کلاسیک اسپانیایی تجربه تحصیل در رشته هنرهای زیبا در مادرید و رم را داشته و با وجود به اتمام نرساندن تحصیلات خود قادر بود اولین نمایشگاه اش را در سن ۱۸ سالگی در استانبول برپا کند. از آن‌ پس بطور مداوم  از برندو دعوت می‌شود تا در گالری‌های مختلف بین‌المللی نمایشگاه بگذارد. او با استفاده از قلمو، رنگ روغن و دیگر لوازم جانبی و با ترسیم تصویرهای متشکل از پیچیدگی های شخصیتی و درونی‌ خود و دیگران، از بیننده دعوت می‌کند تا با او در دنیای تبعید شده هنریش پرسه بزنند.

برندو معتقد است خیابان ها بهترین و آزادانه ترین نمایشگاه ها هستند و با وجود این که هنرهای خیابانی قانونی نیستند، محدودیت ها ساخته شدند تا از آن ها عبور گردد. او حتی سعی دارد تا آثار خود را در نمایشگاه های داخلی به طرق غیر معمولی چون کار بر روی شیشه، راه پله، تخته سیاه و حتی یونجه های دیوار مانند ارائه دهد. بروندو پیام‌های خود را به صورتی‌ آزادانه و بی قید و شرط از مقاصد تجاری در معرض دید عموم قرار می دهد، زیرا نمی‌خواهد از او و هنرش کارخانه تولید هنر ساخته شود.

او همچنین در مصاحبه  اخیرش با “hackneypost” اعلام کرد که آگهی ها را دوست ندارد و از شهرهای بزرگی‌ که پر از آگاهی‌ هستند فراریست، چراکه این آگهی ها بازتابی خواهند شد بر زندگی مردم و ما با هر آنچه به محیط زیست اضافه می کنیم مسئولیم.


گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۹/۲۱
چطور بود؟

عالی
۷۲ %

باحال
۲۷ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم