پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

چایی با سمیرا: تقلای من در رابطه ام

©PHOTO: www.koyamindspace.com

پرسش: من به مدت ۳ سال است که با دوست پسرم هستم و نگرانم که در این ۳ سال شرایط رو برایش خیلی راحت کرده باشم طوری که میترسم میل و اشتیاقش برای ازدواج با من از بین رفته باشد(چون داریم مثل زن و شوهر زندگی میکنیم). آیا من اشتباه کرده ام؟ خانواده ام باور دارند که تا زمانی که با ازدواج موافقت نکرده از دیدنش خودداری کنم.

پاسخدر این زمینه چیزی بنام شرایط راحتوجود ندارد. وقتی پسری برای ازدواج آماده است، که واقعاً آماده است. با وجود این بسیار مهم است که باهم در رابطه با هدف های زندگیتان گفتگویی باز و راحت داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف هم عقیده هستید. آیا دوست پسر شما خواهان ازدواج است؟ آیا خواهان بچه است؟ پاسخ به سؤالات و اهدافی این چنین باید بین هر دو طرف ،هم راستا و روشن باشند. کسانی که در برابر آنچه در زندگی خواهان آن هستند، سکوت می کنند، که مبادا شریکشان را بترسانند و یا فراری دهند، اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند. جزو چنین دسته از مردم نباشید. هیچ چیز به اندازه دانستن اینکه شما در زندگی چه می خواهید و قبول نکردن کمتر از آن برای خود، قدرت و شجاعت شما را نشان نمی دهد.

پرسشآیا طبیعیست که مردها بعد از ازدواج عوض بشوند؟ همسر من وقتی بهم عشق می ورزیدیم بسیار متفاوت بود. او بسیار عاشقانه و دوست داشتی بود و به من خیلی توجه نشان میداد. از وقتی ازدواج کرده ایم خیلی عوض شده است. سر هر چیز جرو بحث می کند. خیلی پر توقع است و تلاش های من نتیجه ای ندارد. مثلاً دوست ها و فامیل هایش را در آخرین لحظه دعوت می کند و انتظار تدارک مهمانی۲۰-۱۰ نفری از من دارد.. در جرو بحث ها طرفدار مادرش است و دائماً تمایل به وقت گذرانی با دوستانش را دارداصلًا نمی دانم چه کار باید بکنم.

پاسخاین مشکل معمولاً بیشتر از آنچه انتظارش را دارید رایج است، ولی بدان معنی نیست که کمتر آزار دهنده است. من به شما پیشنهاد میکنم که با همسر خود بنشینید و برایش به آرامی از دلواپسی هایتان بگویید. او باید مطلع شود که اگر تغییر نکند، رابطه تان صدمه خواهد خورد. شاید لازم باشد به این مسئله اشاره کنید که با اینکه هر یک از شما انسان‌هایی غیر وابسته هستید و می توانید دوستی های خود را جداگانه دنبال کنید، در عین حال نباید از ضرورت توجه به زندگی مشترک غافل بمانید. همسر شما همچنین باید آگاه شود که در حال حاضر شما به هر کس دیگری ارجحیت دارید و او نمیتواند همیشه نیازهای دیگران (از جمله خود) را به شما ترجیح دهد. این امر مخصوصاً شامل حال خانواده های شماست. بخاطر بسپارید که رنجش در رابطه مسموم است و وقتی به مرور زمان روی هم جمع شود، خلاص شدن از آن کار ساده ای نیست. پس اطمینان حاصل کنید که حس خود را با او در میان می گذارید.

پرسشدر یک رابطه درجه حسادت تا چه حد طبیعی ست؟ دوست پسر من اصلاً تحمل صحبت و معاشرت من با مردانی جز افراد خانواده ام را ندارد. حتی گمان میکنم پیام های الکترونیکی و تلفن هایم را دنبال می کند. او اجازه نمیدهد تنهایی جایی بروم. همیشه خودش من را همه جا مثل خرید، دیدن دوستان و غیره می برد. اگر با خانواده ام به مسافرت بروم، توقع دارد دائم با او در تماس باشم و از خودم خبر بدهم. اگر یکی از تلفن هایش را از دست بدهم، مورد انواع و اقسام تهمت ها قرار می گیرم. من بارها به او گفته ام که باید به من اعتماد داشته باشد ولی او اصرار دارد، که اینجور رفتارها برای حفاظت من است و کاملاً طبیعیست.

پاسخبا اینکه معتقدم که ذره‌ای از حسادت امری طبیعی است ولی هر چیز که حس تهدید شدگی را چه بطور جسمی و چه روحی در شما بیدار می کند قابل قبول نیست و نیاز به توجه دارد. شما برای بالا بردن کیفیت رابطه تان احتیاج دارید مرزهایی ماندگار ترسیم کنید و این کار به تنهایی مشکل می باشد. پیشنهاد من به شما اینست که بطور تخصصی از مشاور کمک بگیرید. مراجعه به مشاور خانوادگی همراه با دوست پسرتان به شما کمک می کند تا راحت تر باشریک خود وارد گفتگو شوید و ازدلایلی که سبب بروز چنین طرز فکری در او شده است آگاهی یابید.

گردآورنده سمیرا - ۹۳/۰۸/۱۶
چطور بود؟

عالی
۴۶ %

باحال
۱۸ %

...اِی
۲۵ %

!نُچ
۹ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم