پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

آناتومی پیکره های بیمار روح و نابسامان

“Choi Xoo Ang” (چی ووانگ) مجسمه ساز کره ای‌ متولد سال ۱۹۷۵است که هم اکنون در سئول سکونت دارد. آوازه هنر “Xooang” بخاطر مجسمه‌های نقاشی‌ شده و مینیاتور مانندش از اوایل سال های ۲۰۰۰ شروع به شکوفا شدن گرفت.

اکثر آثار “Xooang” از نابرابری‌های بین زن و مرد، مسائل مربوط به حقوق بشر و همچنین آسیب‌ های اجتمایی‌ سخن می‌گویند که همگی‌ با سبک و مهارت خاص او به صورتی خیالی بر افکار تماشاگران پرتو افکنی می کنند.

پیکره‌هایی‌ ساخته شده از پلیمر که تلخی‌ حقایق روزمره زندگی‌ را در قالب اشکال ۳ بعدی به رخ می کشنددیدن آثار او این حس را به بیننده می‌دهد که انگار هر کدام از این پیکره ها، با دردناک ترین احساسات در نقش و زمانی‌ مشخص، منجمد شده اند و آنچه باقی مانده تنها و تنها حقیقت دردناک روبرو شدن با دنیای بیرونیست!

با وجود توجه زیاد “Xooang” به جزئیات، آثار اگزجوره شده او ممکن است تا حدودی به چشم بیننده آزار دهنده بیاینداین هنرمند کره ای‌ با آثار خود ما را به عمق احساساتی می برد که انگار برای همیشه در زیرترین لایه های پوست حکّاکی شده اند. خشم، ناکامی، از دست دادن ها و پارانویا‌های شخصی‌ و اجتماعی، انعکاسی از کارهای “Xooang” است به بینندگان تا ماهیت و ارزش‌های پرورش داده شده خود را زیر سوال ببرند، تا جاییکه به نظر می رسد او بیننده را مجبور می‌کند تا وارد گفتگویی خصوصی و درونی‌ با ریشه وجودی خود گردد.

“Xooang” جوایز مهمی‌ را همچون The Artist of Tomorrowرا در سال ۲۰۱۰ در دنیای هنر از آن‌ خود کرده و همچنین به غیر از نمایشگاه های متعددش در اقصی نقاط دنیا برگزار می گردند، مجموعه‌های چی‌” او در موزه‌های مختلف بین‌المللی از جمله Seoul Musuem of Artو National Museum of Contemporary Artبه نمایش گذاشته شده اند.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۱۰/۱۸
چطور بود؟

عالی
۹۲ %

باحال
۷ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم