پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

فواید دوش آب سرد

Photo: www.kimberlysnyder.net

دوش گرفتن با آب سرد برای بیشتر افراد کاری سخت و حتی غیر قابل تصور است. از طرف دیگر دوش گرفتن با آب گرم، خصوصاً در روزهای سرد زمستان بسیار لذت بخش تر است. ولی فواید دوش گرفتن با آب سرد آنقدر زیاد است که ممکن است شما را به فکر امتحان کردن آن بیندازد. شاید بهترین روش برای این کار، سرد کردن تدریجی درجهٔ حرارت آب است تا بدن ابتدا با این تغییر هماهنگ گردداگر واقعاً قادر نیستید این کار را انجام دهید، سعی کنید در چند دقیقهٔ  آخر حمام خود را با آب سرد آبکشی کنید.

از فواید دوش گرفتن با آب سرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چربی سوزی: دوش گرفتن با آب سرد باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود و از این طریق کربوهیدرات ها و چربی ها شروع به سوختن می کنند.

جلوگیری از آسیب های ورزشی: دوش گرفتن با آب ولرم متمایل به سرد پس از تمرینات ورزشی سنگین، باعث کاهش درد عضلات می گردد. همچنین آب سرد باعث افزایش قدرت جریان خون به اندام های داخلی شده تا بدن را گرم نگاه دارد. این کار باعث تقویت دستگاه گردش خون می شود و به بالا بردن سرعت ریکاوری بعد از تمرینات ورزشی کمک می کند.

تقویت پوست و مو: آب سرد منافذ پوست صورت و سر را می بندد و از ورود چربی ها و کثیفی ها به منافذ پوست جلوگیری می کند. همچنین باعث کاهش ریزش موی سر شده و از وز شدن موهای فر جلوگیری می کند. آب گرم باعث خشک شدن موها می شود، در صورتی که آب سرد موها را براق تر کرده و رطوبت را در آن نگه می دارد.

تقویت سیستم ایمنی: دوش آب سرد باعث افزایش سلول های سفید خون می شود که همان سلول های سیستم ایمنی بدن هستند که از بدن در مقابل عفونت ها و بیماری های گوناگون دفاع می کنند. چرا که با بالا بردن سوخت و ساز، بدن را وادار به گرم کردن خود می کند و سیستم ایمنی بدن را فعال میسازد و باعث تولید سلولهای سفید خون بیشتری می شود.

هوشیاری، آرامش و نشاط: یک دوش آب سرد کوتاه، نقطه آبی مغز را تحریک می کند. نقطه آبی منبع اصلی نور آدرنالین است که به از بین بردن افسردگی کمک کرده، باعث شادی و به تعادل رسیدن سیستم عصبی می شود که نهایتاً موجب آرامش و کاهش استرس می گردد.

افزایش قدرت باروری در مردان: دوش گرفتن با آب سرد به تولید اسپرم سالم در بدن مردان کمک می کند و هورمون تستسترون را افزایش می دهد. این قضیه باعث افزایش باروری و قدرت جنسی می شود.

درکل توصیه می شود از قبل حمام را گرم کنید، سپس با آب سرد یک دوش کوتاه بگیرید.

گردآورنده هنگامه صبری - ۹۳/۰۹/۱۱
چطور بود؟

عالی
۷۹ %

باحال
۱۵ %

...اِی
۲ %

!نُچ
۲ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم