پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

ماسکی که تبدیل به ماهیت می شود

فرنک “Frankموسیقیدانی نابغه و منحصر به فرد است با ماسکی کارتونی که حاضر نیست تحت هیچ شرایطی ماسک خود را از سر بردارد. او حتی برای نگاه داشتن دائمی این ماسک، از بیمارستان روانی‌ مجوز گرفته است. کسانی که با او در یک گروه موسیقی کار می کنند، از همان ابتدا فرنک را اینگونه شناخته اند و آنطور که هست قبولش کرده اندحتی می توان گفت که هم بندی هایش از این حالت فرنک لذت می برند، چرا که این ماسک تبدیل به ماهیت و شخصیت اصلی‌ فرنک شده و در نهایت کل گروه را متفاوت تر جلوه می دهد. اعضای این گروه موسیقی همگی متعهد به ساختن موسیقی‌ اصیل و اریجینال هستندآنها تصمیم می گیرند برای ضبط آلبوم خود به مدت ۱۱ ماه در کلبه ای دور از هرج و مرج های زندگی مسکن گزینند تا با کیفیت ترین آلبوم خود را ضبط کنند.

اما در این میا‌‌ن جان Johnوارد ماجرا می شود. جان نمونه بارز یک انسان معمولیست با آرزوهای متداولاو آرزوی شهرت و بزرگ شدن در دنیای موسیقی‌ را دارد و در رابطه با زن ها، عشق و کلاً اتفاقات روزمره پیرامون خود آهنگسازی می‌کند. جان به طرز غیر منتظره ای در این گروه راه پیدا می‌کند و دیری نمی گذرد که او نیز مانند دیگر اعزای تیم شیفته استعداد و نبوغ خدادادی فرنک می شود. بر خلاف دیگر اعزای گروه، جان برای شهرت، آهنگ سازی می کند و همراهی با فرنک و گروهش را آسان ترین راه برای نیل به این هدف می بیند.

هنرپیشه اصلی‌ فیلم Michael Fassbenderدر نقش فرنک که به سختی در کل فیلم قابل تشخیص است، با صدای گرم و بازی خود به خوبی از پشت ماسک شوخ‌طبعی و غم فرنک را به تماشاگران انتقال می دهد. فرنک فیلمی است غیر معمول، هنری و تاثیرگذار که واقعیت‌های دنیای موسیقیدانان و چالش هایشان با صنعت موسیقی را از طریق نوعی کمدی تلخ، تخیلی‌ و دراماتیک به نمایش می‌کشد. جایی‌ که موسیقی‌ همزمان تبدیل به عشق و تنفر می شود. فرنک ساخته کارگردان ایرلندی Lenny Abrahamsonمی باشد و داستان فیلم برگرفته از زندگی کمدین انگلیسی‌ دهه ۸۰ “Frank Sidebottomو موسسگروه موسیقی The Freshiesاست.

دیدن فیلم فرنک ممکن است طبق حال و سلیقه هر کس نباشد ولی‌ قطعاً توجه کسانی که به سینمای نو پا و تجربی‌ علاقه منداند را با ۴ ستاره به خود جلب خواهد کرد.

پوستری از گروه “The Freshies” در دهه ۷۰

Screen Shot 2014-11-25 at 10.00.03 PM

و این هم ویدئویی از فرنک قدیمی

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۹/۰۸
چطور بود؟

عالی
۷۳ %

باحال
۲۶ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم