پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

جان گالیانو پس از ۴ سال به صحنه مد بازمی گردد.

بالاخره انتظار به پایان رسید و “جان گالیانو” (John Galliano) پس از گذشت ۴ سال دوری از صحنهٌ کت واک، امروز با اولین کلکسیون کوتور بهار ۲۰۱۵ خود برای کمپانی “مِیزِن مارتین مارجِلا” (Maison Martin Margiela) به صحنه بازگشت.

رنگ‌های قرمز، مشکی، سفید و کمی بژ پالت های اصلی این کلکسیون را تشکیل می دادند. بنظر می‌رسد گالیانویی که همه او را به عنوان طراحی بی حد و مرز می‌شناسد، توانسته تا حدودی خود را با برند مارجلا که علارغم آوانگارد بودنش به مینیمالیست بودن نیز شهرت دارد تطبیق دهد.

با اینکه کمی از سبک تِرَش مختص خود گالیانو در این طرح ها به چشم خورده می شود، الهام گیری او از لباس‌های دهه ۲۰ غیر قابل انکار است. لباس هایی شامل قطعات تزئینیِ پر دارِ سر و کمر، همراه با دستکش های بلند و پیرهن های کوتاهِ پولک ماهی گونه‌ای که سمبل رقص و پارتی های این دهه بودند.
از طرفی الگوبرداری از کت های گشاد زنانه و پالتوهای خیلی بلند و سادهٌ سبک مارجلا همراه با سنجاق قفلی هایی که به کرات در آثار قبلی مارجلا دیده می شد و البته کمی تاثیرگیری از یونیفرم های کلاسیک آسیایی بخوبی در این کلکسیون آشکار بود.

مارتین مارجلا با بازنشسته کردن خود در سال ۲۰۰۹ این برند را به دست کمپانی “دیزل” (Diesel) سپرد. اما جان گالیانو در سال ۲۰۱۱ در رستوانی در شهر پاریس در حین ایراد حرف‌های نژادپرستانه، که به گفته خود زیر تاثیر شدید الکل بوده، فیلمبرداری شد. این مسئله باعث شد که او پس از ۱۳ سال کار به عنوان طراح “کریستین دیور” (Christian Dior) از این کمپانی اخراج شود. او سپس خود را در کلینیک مبارزه با اعتیاد بستری کرد و در مصاحبه‌ای با چارلی رُز اعلام کرد که فشار سخت وظایف کاری اش در کمپانی دیور باعث کشانده شدن او به سمت الکل شده و حرف‌هایی که زده، همه از دهان انسانی مست، غیر منطقی و مشکل ساز درآمده است.

زمانی که اعلام شد گالیانو به مارجلا می پیوندد برای همگان جای تعجب داشت که چگونه کمپانی فروتن مارجلا و طراحی عاشق شهرت چون جان گالیانو ریسک همکاری باهم را به جان خریدند. جان گالیانویی که عاشق تلفیق های تئاتریک و غیر منتظره لباس و فراتر از مرزها رفتن است و از قدم زدن و فخر فروشی بر روی کت واک ها نمی‌گذرد. بر عکس مارجلا به مینیمالیست بودن شهرت دارد و فشن را بیشتر به عنوان یک پلت فُرم هنری می‌بیند. او از تولیدات فله ای دوری می‌کند و به کیفیت بالای خانگی باور دارد. او هیچ گاه بر روی صحنه رانوی دیده نشد و همیشه از نشان دادن چهره اش پس از پایان هر شو خودداری می کرده است.
با این حال در شوی امروز گالیانو خیلی کوتاه بر روی صحنه ظاهر شد و اولین کلکسیون کوتور او برای مارجلا با موفقیت راه اندازی و اجرا شد.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۱۰/۲۲
چطور بود؟

عالی
۶۷ %

باحال
۱۴ %

...اِی
۲ %

!نُچ
۱۴ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم