پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

کومیکو در جستجوی گنج

کومیکو داستان دختری است ساده و بی تجربه که در دفتری خسته‌ کننده و تکراری در شهر توکیو کار می‌کند . دختری ۲۹ ساله، بدون فرزند، همسر، دوست و حتی بدون هیچ نشانه ای از امید در پیشرفت کاری‌اش. دنیای خیالات کومیکو به شدت با دنیا ی واقعی در تناقض می‌باشد بهمین دلیل او قادر نیست با دیگران و دنیای اطرافش ارتباط برقرار کند و حس تنهایی و تردشدگی اش او را وادار به پیدا کردن مسیری می‌کند که حس گمشدهٌ متعلق بودن و وجود داشتن را تجربه کند.

Nathan Zellner کارگردان فیلم با همکاری برادرش David Zellner این دراما-کمدی را بر اساس داستانی آنلاین ، که در سال ۲۰۰۱ به آن برخورد کرد نوشته و ایدهٌ اصلی آن را پرورش داده است. داستان زنی ژاپنی که تصمیم می‌گیرد در جستحوی پیدا کردن گنج از توکیو به مینسوتای آمریکا سفر کند. با وجود محتوای بسیار مبهم و ناتمام این داستان واقعی، برادران زلنر تصمیم می‌گیرند از این ابهام در جهت خلقِ فیلمنامه ای که بر اساس کنجکاوی ها و تمایلات شخصی خودشان است استفاده کنند.


در این فیلمنامه کومیکو به کررات در خلوت خود در حال تماشای دوباره و دوبارهٌ فیلم Fargo دیده می شود. وابستگی بیش از حد او به فیلم Fargo و باور ذره ذرهٌ آن بنا بر تیتر ابتدای فیلم یعنی: ‘این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده استکومیکو را به سمت مینسوتای آمریکا می کشاند. در این مسیر افراد گوناگون بر اساس زاویهٌ دید خود قصد کمک به کومیکو را دارند، اماّ او هرآنچه را که با هدفش، پیدا کردن گنج در مغایرت است را سد راهش می داند.

می‌توان گفت که تمامی فیلم بر پایهٌ گذر از مرز بین واقعیت و خیال شکل گرفته است. واقعیت دنیایی مدرن که در آن خیالات به عنوان حقیقت به انسان ها قبولانده می شوند و برداشت‌هایی معصومانه که به دنبال پیدا کردن واقعیت‌هایی خیالی ،ناچار به عبور از این مرزهای ناشناخته می گردند.

با اینکه پایان فیلم بصورت نسبتاً مشخصی به پایان می‌رسد Nathan Zellner امّا فضایی خاص را برای بینندگانی که ترجیح می‌دهند تعبیر و برداشت خود را برای انتهای داستان داشته باشند باقی می گذارد.

گردآورنده آزاده تاج - ۹۴/۰۸/۲۲
چطور بود؟

عالی
۹۰ %

باحال
۱۰ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم