پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

گروه موسیقی نتُویست (The Notwist)

©Photo: www.rollingstone.fr

در ظرف ۲۰ سال گذشته گروه (The Notwist) جایگاه قابل احترامی در دنیای موسیقی ایندی راک (Indie Rock) در بین دوست داران این سبک کسب کرده است. این گروه از شهری کوچک نزدیک مونیخ شروع به فعالیت کرد و در ابتدا اکثراً به سبک موسیقیِ هارد‌کور و متال کار می کرد. ولی کم کم با اضافه کردن نت‌های جاز و آوانت‌گارد نوع جالب و منحصر بفردی از موسیقیِ راک را با آهنگ هایشان ارائه دادند. اما در سال‌های اخیر پیوستن کی بوردیستِی خبره به این گروه باعث شد تا این بار گروه نتُویست، تجربه جدیدی را همراه با موسیقیِ الکترونیک شروع کند.


نتیجه تمام این تلاش‌ها برای ساخت موزیکی تجربی‌، از بین ژانر‌های متعدد، صدای موسیقی‌های اخیر‌ نتُویست را تبدیل به تلفیقی از موسیقی الکترونیک مدرن با گیتار راک گونه کرده است. به همین دلیل، آلبوم‌های این گروه صدایی متمایز از دیگر بند‌های راک را ارائه می دهد، پارامتری که در دنیای امروزی موزیک راک بسیار به ندرت دیده می‌شود.


به دلیل این ترکیب بندی خاص، بسیاری از مردم، از نتُویست به عنوان معدود بند‌های ادامه دهندهٌ سبک کرات راکِ آلمانی یاد میکنند (سبکی که آغازدهنده یکی‌ از مهمترین جنبش‌های موسیقی در اروپا بود. در مقاله‌های بعدی به معرفی گروه‌های بیشتری از این سبک خواهیم پرداخت).

نتُویست مورد تحسین بسیاری از منتقدان دنیای موسیقی قرار گرفته است، با وجود همه این نوع آوری‌ها، از آنجا که گروه علاقه ای به زرق و برق و هیاهو ندارد، توانسته خیلی بی‌ سر و صدا و آرام در حاشیه به تولید آلبوم و اجرا‌های زنده اش بپردازد. هر چند به واسطه‌ طرفداران پرو پا قرص این گروه ، تقریبا همیشه بلیط کنسرت هایشان خیلی‌ زود تمام می‌شوند.آخرین آلبوم این گروه که به فاصله ۷ سال از آلبوم قبلیشان در فوریه امسال منتشر شد “Close To The Glass” نام دارد. گروه نُتویست در حال حاضر مشغول اجرای تور در سرتاسر اروپا از جمله برلین، مونیخ، لندن و پاریس می باشند. اگر شما نیز در یکی از این شهر‌ها سکونت دارید و اجرای این بند را از نزدیک دیدید لطفا عکس، فیلم و یا خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. دوست داریم از شما هم بشنویم.


گردآورنده نون فر - ۹۳/۰۹/۰۵
چطور بود؟

عالی
۹۲ %

باحال
۷ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم