پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

انتشار آلبوم جدید Spoon پس از ۴ سال

گروه سپونSpoon، با داشتن بیش از ۲ دهه تجربه و خلق آلبوم‌هایی‌ چون Ga Ga Ga Ga“ و “Girls Can Tell”سرانجام با انتشار جدیدترین“‌LP” خود به نام They Want My Soul“ پس از ۴ سال به صحنه موسیقی‌ بازمی گردد. این بند بین منتقیدین موسیقی‌ به عنوان یکی‌ از معتبرترین گروه‌های آمریکایی سبکایندی-راکشناخته شده است.

در طول این ۴ سال غیبت ، اعضای بند هر کدام بطور جداگانه در پروژه‌های مختلف فعالیت داشتند. بطور مثال خواننده اصلی‌ و گیتاریست گروه Britt Daniel” بند دیگری را بنامDivine Fits” به همراهیDan Boeckner” از گروه Wolf Parade“و همچنین Sam Brown“ از گروه New Bomb Turks” راه اندازی کرد و نتیجه آن به دنیا آمدن آلبوم الکترو-راکی به اسم A Thing Called Divine Fits” بود. 

سپون این بار با اضافه کردن کیبوردیست جدیدی به نام Alex Fischel” به گروه سعی‌ کرده تازگی خاصی‌ را چاشنی آهنگ‌های جدیدشان بکند.از مهمترین ترانه های این آلبوم می‌توان به ”Knock Knock Knock“ و “Rainy Taxi” اشاره کرد و البته آهنگ I just don’t understand” که کاوری است برگرفته از خواننده محبوب کلاسیک آمریکایی Ann-Margaret” که برای اولین بار در سال ۱۹۶۱سروده شد و بعدها نیز توسط گروه Beatles” بازخوانی گردید. ممکن است این آلبوم به خوبی‌ آلبوم های قبلی‌ بنظر نرسد ولی‌ با وجود پرکاشن های همیشگی‌ خاص سپون مطمئناً این گروه هیچوقت به بیراهه کشیده نمی شود و حتی می توان گفت که گسترهٌ تنوع در این آلبوم نسبت به آلبوم های قبلی شاید کمی هم بیشتر باشد. بر خلاف آلبوم های قبلی، در این آلبوم نه تنها سبک پست‌-پانک، بلکه بلوز و حتی کمی سول Soul“ نیز به گوش می‌رسد.


علاوه بر آن دنیلبا آوردن شوخی‌‌های شخصی‌ و کنایه آمیز، بُعد دیگری به ترانه ها می افزاید. این اولین آلبوم سپون است که برای ضبط شدنش با تولیدکنندگان غیر همیشگی‌ از جمله “Dave Fridmann” تولید کننده بندهای بنامی چون “Flamming Lips”, “MGMT” و Joe Chiccarelli”  که در گذشته با گروه “Morrissey” و“The Strokes” کار کرده اند، همکاری شده است. به راستی سپون همیشه برای طرفداران قدیمی‌ رضایت خاطر را با خود به همراه می‌آورد همچنان که شنوندگان جدید قادرند به راحتی با این گروه ارتباط برقرار کرده و به آن علاقمند گردند.


گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۰۹/۲۶
چطور بود؟

عالی
۷۵ %

باحال
۱۶ %

...اِی
۰ %

!نُچ
۸ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم