پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

۱۰ روش برای کاهش استرس

©Photo: www.beautyranger.com

اگر می‌خواهید در مدت زمان کوتاهی ریلکس شوید، راهکارهای زیر را امتحان کنید تا در عرض ۱۵ دقیقه از حالت استرس به حالت ذِن برسید.

۱. تغذیه صحیح – خوردن غذای سالم می تواند تاثیر عمیقی بر میزان استرس داشته باشد. از غذاهای شیرین و چرب دوری کنید و رژیم غذایی خود را روی مواد مناسب مانند سبزیجات، میوهجات، ماهی و غذاهایی که میزان اسید چرب امگا-۳ بالایی دارند، متمرکز کنید.

۲. خواب – نقش خواب برای کاهش سطح استرس حیاتی است. مدت زمان توصیه شده برای یک خواب سالم شبانه بین ۷ تا ۸ ساعت می باشد. کامپیوتر و تلویزیون را خاموش کنید و سعی کنید زود به تخت خواب بروید.

۳. ورزش – انواع مختلف ورزش از جمله دویدن، پیاده روی، یوگا به کاستن اضطراب و افسردگی کمک می کند. مهم نیست چه مدت زمانی را به ورزش اختصاص می دهید، مهم اینست که بطور مداوم ورزش کنید.

۴. مدیتیشن – مدیتیشن، حتی فقط چند دقیقه در روز، نه تنها به کاهش اضطراب کمک خواهد کرد، بلکه ممکن است باعث تغییر مسیرهای عصبی مغز شما شود و شما را مقابل استرس مصون سازد.

۵. نفس عمیق – تحقیقات نشان داده است که نفس های عمیق آگاهانه، باعث رساندن اکسیژن به مغز و پایین آوردن ضربان قلب ،می شود، همچنین نفس عمیق باعث کاهش فشار خون و در نتیجه پایین آوردن میزان استرس می گردد.

۶. بودن در زمان حال – وقتی شما از اطراف خود کاملاً آگاه باشید و واقعاً در لحظه زندگی کنید، تمامی حس های شما نیز هوشیارتر می شوند و کمتر عصبی می شوید.

۷. خندیدن با صدای بلند – یک خنده از ته دل میزان هورمون استرس یا کورتیزول را کاهش می دهد. دوستی پیدا کنید که شما را می خنداند و یا برنامه ای ببینید که اندورفین شما را بالا برده و خلق و خویتان را بهتر می کند.

۸. قدرشناس باشید – داشتن یک دفترچه سپاسگزاری، باعث می‌شود که تمام نکات مثبت زندگی خود را به یاد داشته باشید و نکات منفی را که استرس bh هستند را افراموش کنید.

۹. موسیقی – تحقیقات نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند سطح اضطراب را پایین آورده و بر روی تنظیم میزان فشار خون و ضربان قلب نیز تاثیر گزار باشد.

۱۰. با دیگران در تماس باشید – تماس با افراد دیگر یکی از بهترین ابزار برای مدیریت استرس است. بنابراین مهم است که با دیگران در باره مشکلات خود صحبت کنید و به دیدگاه مورد نظر خود برسید تا همیشه سطح استرس را تحت کنترل خود داشته باشید.

گردآورنده سمیرا - ۹۳/۱۰/۰۱
چطور بود؟

عالی
۵۹ %

باحال
۲۳ %

...اِی
۱۲ %

!نُچ
۳ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم