پلی لیست ماه را بشنوید
جدیدترین ها
فشن و استایل
جدایی از جسم، پرواز روح
فیلم
کومیکو در جستجوی گنج
فرهنگ و هنر
ما همه مهاجریم. Ellis پروژه جدید JR با همراهی Robert Deniro
فیلم
یکی از بهترین فیلم های کمدی سال
موسیقی
معرفی موسیقیدان ماه Simen Mitlid
فشن و استایل
نگاهی به پرطرفدارترین ترند پارچهٌ امسال
پچ پچ
آداب و رفتار حرفه ای : شرکت در جلسات ١
بی جوراب را
درصندوق های خود دریافت کنید

یکی از بهترین فیلم های کمدی سال

What we do in the shadows  فیلمی است در ژانرای ماکیومنتری Mocumentary” (مستند قلابی) و متفاوت با هر آنچه که تا به حال دیده اید. پایهٌ اولیه فیلم بین دو نویسنده و کارگردان نیوزیلندی Taika Waititi و Jemaine Clement که هر نیز دو در این فیلم نقش ایفا می کنند حدود ۴ سال، پس از  پیشنهاد ساخت فیلمی مستند به آنها شکل گرفت.

فیلم در مورد گروهی از ومپایر های خون آشام است که بر روی زندگی آنها شویی “مستند” ساخته می شود. این ومپایرها بین ۱۲۸ تا ۸۰۰۰ سال سن دارند و  به عنوان هم خانه باهم در خانه ای قدیمی زندگی می کنندالبته اتاق های آنها بر خلاف اتاق های معمول هم خانه ای ها شامل تابوت، کمد، انباری و جداره های دیوار می باشداین گروه برای بقای خود گاهی اوقات با وعده دادنِ زندگی جاویدان به انسانهای معمولی، از آنها سوٌ استفاده می کنند. همچنین مشکلاتی چون نشستن ظرف ها و تمیز نکردن خون های خورده شدهٌ بر روی زمین از جمله کلنجارهای زندگی روزمرهٌ  آنها بشمار می رود

آشنایی Taika Waititi با Jemaine Clement چهره محبوب و یکی از نویسندگان سریال پرطرفدار Flight of the Conchordes که بین سالهای ۲۰۰۹-۲۰۰۷ تولید می‌شد، به همکاری او در این سریال به عنوان کارگردان برمی گردد. آنها در ابتدا تنها بودجه نمایش فیلم در ۲ شهر نیویورک و لوس انجلس را داشتند. بنابرین آنها برای ادامه نمایش فیلم در دیگر سینماهای کشور از طریق راه اندازی کمپینی در Kickstarter موفق به تأمین بودجه و نمایش فیلمشان در سراسر آمریکا شدند.

بر طبق گفتهٌ این دو، ایده اصلی فیلم ساخت مستندی بوده است که قابل ثبت شدن نیستآنها برای الهام گیری، هم به فیلم های دراکولایی مورد علاقهٌ خود مانند Dracula و Interview with the Vampires رجوع کردند و هم به فیلم های نه چندان دلچسبی چون Blade I و Blade II. همچنین بازیگران فیلم نقش های خود را بر اساس کاراکترهای مورد علاقه فیلم های خون آشام خود الگو برداری کرده و برگزیده بودند.

این دو هنرمند در گفتگویی که در شب افتتاحیه فیلم خود در سینمای سان شاین نیویورک داشتند اعلام کردند که حدود ۹۵٪ از اجرای فیلم بصورت Improve (به معنی بازی فی البداهه ) تهیه و تنها ۵٪ آن بر اساس متن نمایشنامه بازی شده است. به همین دلیل در طول فیلمبرداری کسی از چگونگی به پایان رسیدن انتهای فیلم با خبر نبوده و نحوهٌ پایان فیلم حتی برای نویسندگان و کارگردانان فیلم نیز مبهم بوده است.

این ماکیومنتری بدون شک یکی از بهترین فیلم های کمدی است که در چندین سال اخیر ساخته شده و در عین حال بسیار متفاوت با فیلم های کمدی دیگر.

از جمله خصوصیات دیگر فیلم موسیقی متن آن بود که با ابعاد گوناگون خود از موسیقی سنتی گرفته تا روسی و مدرن تنوع خاصی را چاشنی اصلی فیلم کرده که می توانید از طریق لینک زیر بشنوید

 

 

 

و البته این کلیپ!

 

گردآورنده آزاده تاج - ۹۳/۱۲/۰۷
چطور بود؟

عالی
۷۵ %

باحال
۱۸ %

...اِی
۶ %

!نُچ
۰ %
دانلود خلاصه کتاب ماه
چایی با سمیرا
دستور غذاهای گیاهی
استایل های خیابانی
پادکست موسیقی سامانیزم